Tadeusz Sudnik
Reżyser dźwięku, performer, kompozytor; ur. 6 grudnia 1955, Warszawa. Założyciel Studia Dźwięków Niemożliwych, twórca multimedialnych koncertów-spektakli, uczestnik jam sessions. Przez kilkanaście lat pracował w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia, gdzie nagrywał muzykę elektroniczną, teatralną, filmową i baletową. Jednocześnie koncertował w całej Europie i nagrywał płyty z renomowanymi jazzowymi muzykami, m. in. z zespołem Freelectronic Tomasza Stańki w latach osiemdziesiątych. Przez wiele lat współpracował z festiwalem "Warszawska Jesień" i Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej. W 2003 roku nagrał płytę i odbył europejską trasę koncertową z zespołem Amusos Adama Pierończyka, a w zespole Transylvaniana, prowadzonym przez perkusistę Maurice de Martin (Berlin), grał z muzykami z całego świata. Od 2004 roku koncertował ze wznowioną formacją Freelectronic. W 2006 roku wystawił swoją instalację multimedialną Kolej rzeczy w galerii XXI w Warszawie, a także wziął udział w polskiej trasie koncertowej z niemieckim zespołem Der Rotte Bereich. W tym samym roku ukazała się płyta The Best Of Polish Smooth Jazz vol. 3 cd 1 – Tadeusz Sudnik & His Friends in Art (Polonia Records). Razem z Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Zoharem Fresco i Vitoldem Rek uczestniczył w festiwalu Jazz nad Odrą 2016 w koncercie Newelectronic, nawiązującym do projektu Tomasza Stańko Freelectronic z lat osiemdziesiątych.
Współpracował między innymi z Dom Um Romao z zespołu Weather Report, Sonnym Sharrockiem, Adrianem Mearsem, Peterem Gigerem, Apostolisem Anthimosem, Januszem Skowronem, Michałem Miśkiewiczem, Jakubem Sienkiewiczem, Aleksandrem Koreckim, Andrzejem Bieżanem, Mamadou Diouf, Gunnarem Geise’em, Andrzejem Przybielskim. Brał udział w ostatnim projekcie koncertowym Tomasza Stańki Peyotl3. Występował na wielu festiwalach, m. in. w: Montreaux, Berlinie, La Mans, Madrycie, Atenach, Zurychu, Warszawie ("Jazz Jamboree"), Gdynia Summer Jazz Days.
Obecnie koncertuje z zespołem Kawalerowie Błotni (założonym w 2001) – wraz z Jerzym Kornowiczem, Mieczysławem Litwińskim, Ryszardem Lateckim, Krzysztofem Knittlem i Tadeuszem Wieleckim – łączącym tradycję free-jazzową z komponowaniem i działaniami intuicyjnymi w nietypowych miejscach. Gra również w zespołach: Helmuta Nadolskiego, Mathieu Sadowskiego (Francja), „Digivooco” Adama Pierończyka z Garym Thomasem (współpracownikiem Milesa Davisa i Johna McLaughlina), „Park Maszynowy” z Włodkiem Kiniorskim, „Analogics” z Wojciechem Konikiewiczem, „Koncert Figur Niemożliwych” z Andrzejem Mitanem, „Interakcje” z Krzysztofem Knittlem i „Joined Forces” z Pawłem Prochnowskim (Kanada). Występuje z Aliną Mleczko i Zdzisławem Piernikiem.
Interesuje go granie na żywo na syntezatorach analogowych, grooveboxie i elektronicznych urządzeniach przekształcających, używa efektów dźwiękowych natury, co tworzy na scenie małe studio.